Close

Öğrenim Ücretleri ve Burslar

 

PROGRAM ÜCRETLERİ

2016-2017 akademik yılı program ücretleri KDV dahil tutarları aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Üniversiteye giriş yılına gore 2016-2017 Akademik yılında ödenecek ücretler sunulmuştur. Ücretler burssuz öğrenci fiyatlarına gore sunulmaktadır.

Giriş Yılı201120122013201420152016
Tıp Fakültesi  - - 42.174 ₺ 50.544 ₺ 50.544 ₺ 50.544 ₺
Diş Hekimliği Fakültesi - - - - - 50.544 ₺
Eczacılık Fakültesi - 30.888 ₺ 35.046 ₺ 37.422 ₺ 37.422 ₺ 37.422 ₺
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi 30.888 ₺ 30.888 ₺ 30.888 ₺ 37.422 ₺ 37.422 ₺ 37.422 ₺
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi 30.888 ₺ 30.888 ₺ 30.888 ₺ 37.422 ₺ 37.422 ₺ 37.422 ₺
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 30.888 ₺ 30.888 ₺ 30.888 ₺ 37.422 ₺ 37.422 ₺ 37.422 ₺
Hukuk Fakültesi 30.888 ₺ 30.888 ₺ 30.888 ₺ 37.422 ₺ 37.422 ₺ 37.422 ₺
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu - - - - 15.444 ₺ 15.444 ₺
Meslek Yüksek Okulu - - 14.256 ₺ 15.444 ₺ 15.444 ₺ 15.444 ₺
Meslek Yüksek Okulu (İkinci Öğretim) - - - - - 17.820 ₺

* Yukarıda yer alan fiyatlara %8 kdv dahildir.

  

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ VE ÖDEME YÖNTEMLERİ İLE İLGİLİ TEMEL BİLGİLER

Öğrenim Ücretleri aşağıdaki 3 yöntemden biri ile ödenebilir.  Öğrenim ücretleri yıllık olarak tahsil edilir.

 1-      KREDİLİ MEVDUAT HESABI (KMH) SİSTEMİ:  Denizbank 5 Taksit KMH seçilirse,   en yakın Denizbank şubesine Krediyi alacak veli ile gidilir. KMH belgeleri imzalanıp, Denizbank FLORYA Şubesine mail olarak gönderilmesi sağlanır. Süreci Florya Şubesi tamamlar.

 2-      DENİZBANK GİŞEDEN PEŞİN ÖDEME: Denizbank Gişeden Peşin Ödeme seçilirse,  en yakın Denizbank Şubesine gidilir ve kendi TC numaranızı verip borcunuzu görürsünüz. 

 3-      SANAL POS KREDİ KARTI: Sanal Pos tercih edilirse, anlaşmalı banka kredi kartı (Bonus, World, Maximum, Axess, Paraf, CardFinans) ile vade farksız 6 (ALTI) taksite kadar taksitlendirme yapılır. İşlem bitince alındı makbuzu saklanır!

Linkler aşağıdadır.

Yeni kayıtlı öğrenciler

Kayıt yenileme öğrencileri

Nakit, EFT-Havale, Senet ve ÇEK kabul edilmemektedir!!! Lütfen yukarıdaki 3 yöntemden birini tercih ediniz. Öğrenci Sistemimizde tam otomasyona geçildiğinden, sadece belirtilen ödeme sistemi üzerinden tahsilat kabul edilmektedir. İşleminiz tamamlandıktan sonra lütfen mali onay durumunuzu kontrol ediniz.

 Not: Size en yakınDenizbank şubelerinden hizmet alabilirsiniz. 

 İlk 2 yöntemden birini tercih edecekseniz, lütfen banka işlemleri ve KMH yöntemleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki yetkililer ile temasa geçiniz.

 DenizBank Yetkilisi

0212 574 17 66 - Dahili 170-171-172-174

FloryaSubeGrubu@denizbank.com

 KAYIT YENİLEME İŞLEMİ

Üniversitemizde kayıt yenileme işlemleri 19-23 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Belirlenen süre içinde öğrenim ücretlerini ödemeyen öğrencilerimiz için % 5 gecikme ücreti tahakkuk edecektir. 

DİKKAT: Önceki dönem Denizbank’ta KMH (Kredili Mevduat Hesabı) sistemi dahilinde ödemelerini yapan öğrencilerin, kayıt yenileme sürecinde hesap sahibi velilerin tekrar en yakın Denizbank şubesine giderek, öğrenci TC kimlik numarası ile sorgulatma yaparak, limit artış formunu imzalamaları gerekmektedir. İşlem tamamlanınca ve KMH hesabı yenilenince öğrencilerin Üniversite öğrenci sistemi üzerinden mali onay alıp almadıklarını kontrol etmeleri gerekmektedir. yoğunluk nedeniyle teyit amaçlı telefon ile bilgi verilememektedir.  

Banka ile ilgili soru ve sorunlarınız için web-site de belirtilen iletişim bilgilerinden bilgi alınız.

 FATURA

Faturalar hizmet alan öğrenci adına kesilir. Faturalar ödemelerden bağımsız olarak eğitim-öğretim yılının başlaması ve ders ekleme-bırakma süresi sonunda kesilir.

Ödemelerin peşin yapılması, faturanın tümünün kesilmesini sağlamaz. Fatura hizmet ifasının tamamlanması neticesinde, ödemeden bağımsız olarak ve hizmetin sonunda düzenlenir.

 KAYIT İPTAL İŞLEMİ

Ödemeler yapıldıktan sonra, derslerin başlama süresine kadar kayıt iptali yapılması durumunda program ücretinin %5’i oranında cezai kesinti yapılır. Üniversitenin web-sitesinde belirtilen ders ekleme-bırakma süresine kadar kayıt iptali yapıldığında o yarıyıla ait  %50 oranında cezai kesinti yapılır. Ders ekleme bırakma süresi sonrasında kayıt iptali yapılması durumunda ilgili yarıyıla ait ödeme iadesi yapılmaz.

 KAYIT DONDURMA İŞLEMİ

Kayıt dondurma yapılabilmesi için öncelikle ödeme yükümlülüğü yerine getirilmiş olması gerekir. Kayıt dondurmadan kaynaklanan indirim takip eden akademik yıl öğrenim ücretinden mahsup edilir. Kayıt dondurma süresinin yarısı kadar indirim hakkı elde edilir. 

 BURSLAR

Üniversitemiz web sitesinde yer alan burs yönergesi hükümleri uygulanır. Aşağıdaki burs ve kapsamları bilgi amaçlı verilmiştir. Güncel burs yönergesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi lisans ve ön lisans programlarına yerleşen öğrencilerin yararlanabileceği çeşitli burs olanakları sunulmaktadır. Burslar ve kapsamları aşağıda yer almaktadır.

ÖSYM Bursu

Üniversite tercihlerini gerçekleştiren öğrenciler, ÖSYM tarafından yerleştirilecekleri programlarda belirlenen burs oranlarıyla eğitim görmeye başlar.

  •          Tam burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin tamamından
  •          % 75 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin dörtte üçünden
  •          % 50 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin yarısından
  •          % 25 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler ise öğrenim ücretinin dörtte birinden muaf olurlar.

Burslar, programın öğrenim süresince devam eder, öğrenim dili İngilizce olan burslu programları kazanan öğrenciler için burs, İngilizce Hazırlık Programını da kapsar. Üniversitemize dikey geçiş yoluyla gelen öğrencilerin normal eğitim-öğretim süreleri ise intibak ettirdikleri sınıf göz önüne alınarak belirlenir. Bu sürelerin aşılması durumunda burs oranı, ilk yıl giriş oranının %80'ine, ikinci yıl için %50'sine düşer. Üçüncü yıla uzama durumunda burs tümüyle kesilir.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Bursu:

LYS yerleştirme puan türü sıralamasında ilk 2000 arasında yer alan ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesine yerleştirilen öğrenciler ayda 1.000 TL destek bursu almaya hak kazanır. Destek bursu, öğrencilerin eğitimlerini başarıyla sürdürmeleri koşuluyla normal öğrenim hayatları boyunca yılda 9 ay süreyle verilir. Bu öğrencilere ayrıca bir dizüstü bilgisayar hediye edilir.

Onur (Başarı) Bursu:

İngilizce Hazırlık Programından sonraki her akademik yıl sonunda, o yıl için kayıtlı oldukları Fakülte veya Bölüm programında belirtilen normal ders yükünü almış olup, aldığı tüm dersleri başarıyla tamamlamış ve genel not ortalamaları 3.50 ve üstünde olmak koşuluyla, fakülte veya bölümlerinin birinci, ikinci ve üçüncü sınıflarında dereceye giren öğrencilere izleyen eğitim-öğretim yılı boyunca Onur Bursu verilir.

 Onur bursunun dağılımı aşağıdaki tabloya göre yapılır.

 

 Derece

                   Burs Oranı

Sınıf Birincisi

Ödemekle yükümlü olduğu öğrenim ücretinin  %100’ünü ödemez.

Sınıf İkincisi

Ödemekle yükümlü olduğu öğrenim ücretinin %50’sini ödemez.

Sınıf Üçüncüsü

Ödemekle yükümlü olduğu öğrenim ücretinin %25’ini ödemez.

 

Spor ve Sanat Başarı Bursları:

a)      Resim, heykel, sinema ve klasik batı müziği dallarında uluslararası yarışmalarda ilk üç dereceye giren öğrencilerden, tercih döneminden önce İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Burs Komisyonuna başvuru yapıp, kabul edilenler;

b)      Çeşitli spor ve sanat dallarında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi adına üniversiteler arası yarışmalara katılarak ulusal veya uluslararası ilk üç dereceye girmiş;

c)      Olimpik branşlarda A, Genç ve Ümit Milli olan, uluslararası spor organizasyonlarında ülkemizi temsil etmiş öğrencilere verilecek burstur.

Şehit Bursu:

 Her yıl Senato tarafından belirlenen programlarda, 3 lisans ve 3 ön lisans olmak üzere, toplam 6 öğrenciye Şehit Bursu verilir. 2016-2017 akademik yılı için şehit bursu verilecek olan lisans ve ön lisans programları aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

Lisans programları: Tıp Fakültesi (bir öğrenci), Hukuk Fakültesi (bir öğrenci) ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programı (bir öğrenci)

Ön lisans programları: Meslek Yüksekokulu Adalet Programı (bir öğrenci), Sosyal Hizmetler Programı (bir öğrenci), ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Odyometri Programı (bir öğrenci)

Şehit Bursu ile ilgili detayları Burs Yönergemizde bulabilirsiniz.

 KARDEŞ İNDİRİMİ

 İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Burs Yönergesinin 9. maddesi kapsamında; İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi önlisans ve/veya lisans programlarında aynı anda kayıtlı kardeş öğrencilerimiz kardeş indiriminden faydalanabilir.

 Kardeş indirimi sadece eğitim ücreti için geçerlidir ve her yeni akademik yılda yenilenmesi gerekir.

 Kardeş indirimi başvurusunun her akademik yılın başında ders ekleme-bırakma süresi sonuna kadar yapılması gerekmektedir.

 Başvuru sahiplerinin kardeş olduklarını belgeleyen evraklar (vukuatlı nüfus kayıt örneği, nufüs cüzdan fotokopisi) ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına başvuru yapmaları zorunludur.

 Kayıt döneminde indirimsiz ödeme yapılmış ise başvurunun uygun bulunmasından sonra indirim oranında iade yapılır.