Close

Bölüm Başkanının Mesajı

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda nitelikli öğretim kadromuz, Tıp Fakültesinden aldığı desteklerle şekillenen özgün eğitim ve öğretim programımız, donanımlı altyapımızla Radyoterapi teknikerlerinin yetiştirilmesini amaçlamaktayız.

Radyoterapi bölümü öğrencilerimiz ders programlarındaki teorik dersleri İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Bakırköy Kampüsü’nde, uygulamalı dersleri ise üniversitemizin anlaşmalı olduğu Medical Park Hastanesi’nde yapmaktadırlar. Aynı zamanda öğrencilerimiz İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Tıp Fakültesi Binası’nda bulunan ilgili uygulama laboratuarlarından yararlanabilmektedirler.

İş tabanlı eğitim modeliyle aldığı teorik bilgileri, modern teknoloji ile donatılmış Medical Park Hastanesi’nde uygulayıp, bilgili, deneyimli ve mesleğini severek yapan nitelikli bireyler yetişmesine özen göstermekteyiz. Öğrencilerimizin eğitimleri boyunca rehber öğretim elemanlarının sürekli gözetiminde hem sosyal hem de bilimsel açıdan donanım kazanmaları sağlanmaktayız.

Radyoterapi ön lisans programımızdan mezun olmuş her bir öğrencimiz ülkemizde önemli bir sektör olan sağlık alanında yerlerini almaya hazır hale gelerek, insanların sağlık standartlarını artırmanın haklı gururunu taşıyacaklardır.  2015-2016 Akademik yılında aramıza katılacak siz yeni öğrencilerimizle daha verimli ve başarılı bir eğitim dönemi geçirmek dileği ile…