Close

Bölüm Başkanının Mesajı

Yeni gelişen bir sağlık alanı olan Odyometri bölümünden mezun olanlar Odyometrist adı altında Sağlık Teknikeri unvanı almaktadırlar. Bu alanda yetişmiş elemanların sayısının artmasıyla, özellikle Kulak-Burun-Boğaz servislerinde Odyometristlerin çalıştırılmasının yaygınlaşması beklenmektedir. Odyometrist, Kulak-Burun-Boğaz hekiminin hastayı muayenesinden sonra kulak hastalıklarının tanı ve tedavi şeklinin belirlenmesinde yardımcı bir laboratuvar hizmeti olan odyometrik testleri hekimin isteği doğrultusunda gerçekleştirebilir, işitme ölçümü yaparak test sonuçlarını hekime sunabilir, ağır işiten hastalara işitme cihazı uygulayabilir.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Odyometri Bölümü olarak hedefimiz, öğrencilerimizi mesleğin gerektirdiği yetkinliğe sahip, işitme kaybı ve denge bozukluğu hastalarının tanısı konusunda bilimsel yöntemleri bilen, işitme ve denge testlerini uygulayabilen, tercih edilen birer teknik eleman olarak yetiştirmektir. Bölümümüz, İstanbul’un önemli ilçelerinden biri olan ve işitme merkezlerinin yoğun bulunduğu Bakırköy’de eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu olarak çağdaş sağlık teknikeri anlayışına uygun, mesleğini en iyi şekilde yapabilecek bilgi ve beceriye ulaşmayı isteyen, kişisel ve toplumsal gelişime katkı sağlayabilecek, sosyal ve kültürel bilgiye sahip olmayı amaç edinmiş odyometrist adaylarını aramızda görmek istiyoruz.

Öğretim Görevlisi Aycan BAŞ
Odyometri Bölüm Başkanı