Close

Müdürün Mesajı

Yrd. Doç. Dr. Fahri ERENELBüyüyen ve gelişen,giderek bilgi toplumu haline dönüşmekte olan Türkiye’nin bu dönüşümü daha hızlı gerçekleştirebilmesi için diplomalı gençlerden daha çok nitelikli gençlere ihtiyacı bulunmaktadır.Ülkemizde hep işsizlik ön plana çıkarılmaktadır.Türkiye’nin asıl sorunu işsizlik değil mesleksizlik ve nitelikli personel eksikliği sorunudur. 

Bu sorunu aşmanın en önemli yolunun mesleki ve teknik eğitimden geçtiğini bilimsel çalışmalar açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Mesleki ve teknik  eğitim,kalkınmayı hedefleyen bir ülkenin zeka tarlası olarak görülmelidir.Bu tarlayı nadasa bırakmamak,sürekli işlemek  gerekmektedir. 

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu olarak ülkemizin zeka tarlasını sürekli işler halde tutmak, günümüzün ve geleceğin mesleklerini öğretmek üzere çıktığımız yolculuğumuza yeni programlar ile  devam ediyoruz. 

Genç, dinamik, kendilerini sürekli yenileyen ve geliştiren,öğrencileri dinleyen ve anlayan bir akademik kadro desteğinde, elbette sizlerinde katkıları ile kollarınıza sürekli değer kazanacak birer altın bilezik takmak istiyoruz. 

Siz değerli genç arkadaşlarımızı başarılı bir kariyer yolculuğunun ilk adımını atmak üzere İstanbul’un merkezi Şişli'de yer alan Meslek Yüksekokulumuza bekliyoruz. 

Yrd. Doç. Dr. Fahri ERENEL

Meslek Yüksekokulu Müdürü