Close

Bölüm Başkanının Mesajı

Adalet sisteminin bütün kurumlarında olduğu gibi çalışma hayatındaki her alanda yasal prosedür hakkında bilgili, çok yönlü düşünebilen ve iletişim yetenekleri güçlü insanlara gereksinim vardır. Biz hazırladığımız programla hem alan bilgisine hem de farklı uygulama becerilerine sahip mezunlarımız olmasını hedefledik. İş ortamında avantaj sağlayan bilgisayar kullanımı ve ofis uygulamalarına hakim, sunum yapma ve mesleki yazışma hakkında eğitimli kişiler yetiştirmek için hazırlandık. Özellikle alan dışı seçmeli derslerimizle öğrencilerimizin entelektüel ve sanatsal olarak da kendilerini ifade edebilmeleri ve geliştirebilmeleri için fırsatlar sunmaya çalıştık.

Mezunlarımız adliyede, avukat ve noter bürolarında, kamu ve özel sektörün çok geniş alanlarında tercih edilen kişiler olmaktadır. Bu programdan mezun olan öğrenciler diledikleri takdirde, ÖSYM'nin yaptığı Dikey Geçiş Sınavı ile Hukuk lisans eğitim programlarına veya sınavsız olarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Lisans programına geçiş yapabilir.

Çağdaş bilgi ve kültür ile donatılmış, özgüveni yüksek ve çözüm odaklı birey niteliklerinizi geliştirme yolunuzda, deneyimli kadromuzla destek olmak üzere sizleri aramıza davet ediyoruz.

Öğr Gör. Ferhat YILDIRIM

MYO Adalet Bölüm Başkanı