Close

Duyurular

Değerli Sanatçılar,

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

“EŞİT-SİZ” 

SERGİ

T.C. Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOKAMER) iş birliği ile, 8. Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilecek olan “EŞİT-SİZ” başlıklı serginin şartnamesi ekte yer almaktadır.

 

Şartname İçin Tıklayınız

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Plastik Sanatlar Bölümü öğretim üyesi Prof. Cevat DEMİR, 07 Aralık 2017 tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü tarafından düzenlenen, II. Afyonkarahisar Görsel Sanatlar Öğretmenleri Çalıştayı ve Plastik Sanatlar Karma Sergisi'nin panel ve çalıştayına katılacaktır.

T.C. Altınbaş Üniversitesi Maskot Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 26.01.2018

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Nur Sultan Tektaş’ın tasarımları 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Jewelry Show kapsamında gerçekleştirilen genç tasarımcıları buluşturan ‘Designer Market’ alanında sergilenmiştir. Öğrencimizi tebrik ediyor, ve başarılarının devamını diliyoruz

http://october.istanbuljewelryshow.com/en-us/

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Giyim Tasarımı I- Giyim Tasarımı II Dersleri Öğrenci Sergisi 21 Eylül 2017 tarihinde saat 14.00’da Mahmutbey Yerleşkesi D Blok Galeri Altınbaş’ta açılacaktır. Açılışa tüm akademik ve idari kadro davetlidir. Sergi 27 Ekim 2017 tarihine kadar açık olacaktır. 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Prof. Cevat Demir’in “İsimsiz” sanat çalışması, Yrd. Doç. Berna KARAÇALI’nın “Kırık Zaman Serisi ve Adsızlar Serisi’nden” iki çalışması, Yrd. Doç. Meliha Sözeri’nin “Seri No:1 ve İş Estetiği” isimli iki çalışması, Yrd. Doç. Özcan Uzkur’un “Ateş-i Meşk” serisinden bir sanat çalışması;  Görsav / Görsel Sanat Vakfı’nın düzenlediği ve davetli sanatçıların  yapıtlarının yer aldığı Bodrum Buluşması Karma Sergisi’nde “15-29 Temmuz 2017” tarihleri arasında Bodrum/Ortakent Dibeklihan’da izlenebilir. 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Berna KARAÇALI’nın “Blue Tablet”, Yrd. Doç. Meliha Sözeri’nin “Weight”, Yrd. Doç. Özcan Uzkur’un “Earth and Fiber” isimli sanat çalışmaları “19 Haziran - 02 Temmuz 2017” tarihleri arasında Kherson, Ukraina'da, 15 Temmuz- 30 Temmuz 2017 tarihleri arasında "8 International Biennial Exhibition of Contemporary Mini Textile Art “Scythia” Ivano-Frankivs’k, Ukraine’da Bienal Sergisi kapsamında izlenebilir.

8th International Biennial Exhibition of Contemporary Mini Textile Art "Scythia"

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Berna KARAÇALI’nın sanatını ve yıllar içinde değişimini değerlendiren Nusret POLAT’ın “Berna Karaçalı’nın Sanatında Düşünce ve Estetik” başlıklı  yazısı  “Art Unlimited” te yayınlandı.

Yazı ile ilgili link:

https://www.unlimitedrag.com/single-post/berna-karacalinin-sanatinda-dusunce-ve-estetik

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin çalışmalarının sergilendiği  “İKBU Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğrenci Sergisi” 12.06.2017-23.06.2017  Tarihleri arasında Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde görülebilir.

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü öğrencileri; İpek Seymenoğlu, Yeşim Gürbey, Çiğdem Kılıçlı, Ayşe Ebru Durmaz, Sümeyye Kaya ve Emel Özcan Çetiner'in eserleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından düzenlenen "Can Ayan Özgün Baskı Resim Yarışması"nda sergilenmeye değer görülmüştür. Öğrencilerimizi Tebrik eder, Başarılarının devamını dileriz.

Can Ayan Özgün Baskı Resim Yarışması sonuçları

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin çalışmalarının sergileneceği  “İKBU Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 3. Mezuniyet Sergisi ” 08.06.2017-11.09.2017  Tarihleri arasında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi, D-blok -1 ve -2. Kat “Galeri Altınbaş”ta gerçekleşecektir. 08.06.2017 tarihinde 14.00-17.00 arası açılışı yapılacak olan sergiye tüm akademik ve idari personelimiz davetlidir.  

GSTF İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen “Beşiktaş Belediyesi - Kemerburgaz Üniversitesi Ortak Projesi” etkinliği kapsamında düzenlenecek sergiye tüm İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi mensupları davetlidir.

 

Tarih:17.05.2017

Saat: 09.00-16.00

Yer: Ön Bahçe

Ön değerlendirme sonucunda sınava girmeye hak kazanan adayların sınavı; 

Tarih: 10.05.2017

Yer: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi Ablok 14. kat Akademik Sınav Salonu

Saat: 10:30-12:00 aralığında gerçekleşecektir.

On degerlendirme sonucu TT.pdf

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ,İç mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen "İç mimarlar Odası İstanbul Şubesi, İç Mimarlık Öğrencileri ile Tanışıyor" başlıklı etkinlik,  26 Nisan 2017 saat 14:45-16.45, D Blok , Fatma Altınbaş Konferans Salonunda gerçekleşmiştir.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ,İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 12 Nisan 2017 Saat 10.00-15.30 saatleri arasında A Blok Arka Bahçe Alanında “Kendi Desenini Yarat” başlıklı bir Workshop düzenlemiş ve 17 Nisan 2017 saat 14:00'de workshopta üretilen çalışmalardan oluşan "Kendi Desenini Yarat" sergisi açılmıştır. 

 

Etkinliğin videosuna buradan ulaşabilirsiniz 

Türkiye'de ve Dünya'da sanat tasarım faaliyetlerine katılan FIRAT NEZİROĞLU; "Deneyimi Tasarlamak" adlı konferans sunumuyla ve "Çerçeve Dışına Çıkmış Özgür Dokumalar" adlı Workshop çalışmasıyla 6 Nisan 2017 Perşembe günü İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşesind akademisyenlerle ve öğrencilerle buluşacaktır. Tasarım kavramının multidisipliner yaklaşımla ele alınacağı etkinliğe, tüm akademik ve idari personelimiz davetlidir

Konferans: "DENEYİMİ TASARLAMAK"

Tarih: 6 Nisan 2017 Perşembe

Saat: 10.00-12.00

Yer: Fatma Altınbaş Konferans Salonu

Workshop: "ÇERÇEVEDIŞINA ÇIKMIŞ ÖZGÜR DOKUMALAR"

Tarih: 6 Nisan 2017 Perşembe

Saat: 13.00-15.00

Yer: A Blok, No: A101

 

 

Moda ve Tekstil Tasarımı Öğr. Gör. Piraye Yüksel, NİŞART Maçka tarafından düzenlenen "MUAMMA"  başıklı karma sergiye katılacaktır.  Sergi; NİŞART Maçka; Süleyman Seba Cad. Fırat Apt No : 58/1 Maçka Beşiktaş / İstanbul adresinde 27 Mart - 5 Nisan 2017 tarihleri arasında görülebilir. 

GSTF İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, 8 Mart 2017 tarihinde  CNR EXPO da düzenlenen "UNICERA İstanbul, Seramik- Banyo- Mutfak Fuarını"  "ICT 106 Yapı Malzemesi" dersi kapsamında ziyaret etmişlerdir.

Üniversitemizin, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Araştırma Görevlisi Zeynep GÜLEL, Giresun Üniversitesi tarafından 08-09-10 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen " I. Ulusal Kadın Sempozyumuna" katılmıştır. Sempozyum çerçevesinde  "Tasarımda Minimal Anlayış: Charlotte Perriand Çizgisi" konu başlıklı bildiri sunumunu gerçekleştirmiştir

Üniversitemiz, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü Araştırma Görevlisi Orhan Erkal, Giresun Üniversitesi tarafından 08-09-10 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen " I. Ulusal Kadın Sempozyumuna" katılmıştır. Sempozyum çerçevesinde  "18. Yüzyılda Pastel Portreler ve Bir Portre Ressamı: Rosalba Carriera" konu başlıklı bildiri sunumunu gerçekleştirmiştir

Üniversitemizin, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü Araştırma Görevlisi Orhan ERKAL, Giresun Üniversitesi tarafından 8-18 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen " I. Ulusal Kadın Sempozyumu sergisi"ne "Spectre" başlıklı sanat çalışması ile  katılmıştır. 

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Özcan UZKUR’un “Red is Red” adlı solo sergisi 03 mart 2017  tarihinde Galeri İlayda’da  açılacaktır. Sergi; 03 mart – 08 nisan 2017 tarihleri arasında görülebilir.

Sergi açılış kokteyli :02 mart 2017 Perşembe günü 19.00- 21.00

Üniversitemizin, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykut Karaman, 23-24 Şubat tarihleri arasında Çanakkale'de "Gelibolu Tarihi Alan Planları ve Alan Yönetim Planı" adı altında düzenlenen eğitim konferansına katılmıştır. Konferans çerçevesinde  'Tarihi Kentsel Peyzaj: Alan Yönetim Planlarında Yönlendirici Kavramsal Çerçeve' konu hakkındaki sunumlarını gerçekleştirmiştir.

Üniversitemizin; Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Ferit Özşen, " Vazgeçilmez İstanbul'un Dört Usta Sanatçısı" başlıklı karma sergisine katılmıştır. Sergi 28 Şubat - 31 Mart tarihleri tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisinde gezilebilir.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Başak Özkendirci,Türk Patent ve Marka Kurumu’nun davetlisi olarak İkinci İ.S.İ.F. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda Üniversitemizi temsil ederek, patentli tasarımını sergileyecektir.

 

Tarih: 3,4,5 Mart 2017

Yer: Yeşilköy WOW Convention Center

Saat: 09.30-17.30 arası

Web: http://www.istanbul-inventions.org/tr

01 Mart 2017 Çarşamba günü, saat 14:00-17:00 arasında Z-103 nolu derslikte Sinema ve Televizyon Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Cüneyt Gök moderatörlüğünde “NESNELER, İMGELER VE BİZ” başlıklı nesneler üzerinden doğaçlama hikaye anlatmaya dayalı bir workshop düzenlenmiştir.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Meliha Sözeri’nin “Üst-Işık” ve  “Alt-Gölge” isimli sanat çalışmaları, “Hep Birlikte/ All of Us” Sergisi kapsamında sergilenmektedir. Sergi, 16 Şubat-10 Mart tarihleri arasında MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde görülebilir.

1. Eser Adı :       upper - light / üst - ışık

Ölçü :                 75x26x20 cm

Teknik :              marble, bronze / mermer, bronz

Yapım Yılı :       2012

2. Eser Adı :       down - umbra / alt - gölge

Ölçü :                 80x90x95 cm

Teknik :              bronze / bronz

Yapım Yılı :       2013

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Nedret Yaşar, 23 Şubat 2017 tarihi İzmir’de, açılacak olan “Büyük Efes Sanat Günleri 2017” sergisi kapsamında “Anı”/”Memoir” isimli çalışması ile katılacaktır. 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Meliha Sözeri’nin “Esir” isimli sanat çalışması, 9. Uluslararası Love 360 Fest, “Refuse” Exhibition / “Reddetmek” Sergisi kapsamında sergilenmektedir. Sergi, 9-28 Şubat tarihleri arasında 360 Beyoğlu’nda görülebilir.

 

“captive / esir, stone / taş, 36x37x36 cm, 2006”

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Berna KARAÇALI’nın “İSTİLA” isimli sanat çalışması, 9. Uluslararası Love 360 Fest, Exhibition / “Yaşa(t)mak Aşktır” Sergisi kapsamında sergilenmektedir. Sergi, 10-28 Şubat tarihleri arasında Ortaköy Yetimhanesi’nde görülebilir.

İSTİLA", 80cm x 190 cm., Karışık Teknik, 2017

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Berna KARAÇALI’nın “Kırık Zaman” isimli sanat çalışması, 9. Uluslararası Love 360 Fest, “Refuse” Exhibition / “Reddetmek” Sergisi kapsamında sergilenmektedir. Sergi, 9-28 Şubat tarihleri arasında 360 Beyoğlu’nda görülebilir.

"KIRIK ZAMAN", 120cm x 120cm., Tuval Üstüne Akrilik ve Karışık Teknik, 2013

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Özcan UZKUR’un “Ateş-i Meşk” isimli sanat çalışmaları, 9. Uluslararası Love 360 Fest, “Refuse” Exhibition / “Reddetmek” Sergisi kapsamında sergilenmektedir. Sergi, 9-28 Şubat tarihleri arasında 360 Beyoğlu’nda görülebilir.

"ATEŞ-İ MEŞK", çap: 50cm , Karışık Teknik, 2011

"ATEŞ-İ MEŞK" , 15cm x 15cm x 25 cm., Karışık Teknik, 2012 

"ATEŞ-İ MEŞK" , 11cm x 12cm x 30 cm., Karışık Teknik, 2012 

Plastik Sanatlar Bölüm Başkanı Doç. Nurcan Perdahcı ve öğrencilerimiz 07/02/2017 tarihinde Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezinde açılan "Victor Vasarely" sergisini ziyaret ederek "PS 402 Resim  VI" dersini kültür merkezinde gerçekleştirmişlerdir.

Öğr. Gör. Beyza ARAL tarafından yürütülen PS 151 Sanat Tarihi I dersinin bütünleme sınavı bilgileri aşağıdaki gibidir.

 

Tarih: 18.01.2017 

Saat: 08.30-10.40

Yer: D 606 no'lu sınıf. 

Plastik Sanatlar 3. sınıf öğrencimiz Cenat Yılmaz'ın eseri; Türk Eczacıları birliği tarafından düzenlenen "60. Yıl Resim Yarışması"nda sergilenmeye hak kazanmıştır. 

Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyelerinden Öğr. Gör. Piraye Yüksel; İstanbul Spor Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nde sektörün geleceğini konu alan seminer sunumunu 27 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirmiştir. 

Türkiye’nin Çağdaş Sanat alanında önemli bir isim olan; Mimar, Sanat Yazarı, Eleştirmen Mahmut Nüvit DOKSATLI, Türkiye sanat tarihinin (1976-2016) kırk yılını gözlemci bir tanık olarak İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ailesi ile 22.11.2016 tarihinde gerçekleştirilen söyleşimizde paylaşmıştır.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Salih Denli ve Yrd. Doç. Ali KILIÇ Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’ nün 05-10 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenleyecek olduğu “16. GENÇ BEYİN FIRTINASI” grafik tasarım etkinliklerine öğrencilerimiz Ayşegül HİÇKORKMAZ, Eylül KAYAR ve Selen CANBAZ ile birlikte katılacaklardır.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Arş.  Gör. Meliha Sözeri’nin “Ters Orantı/Inverse Proportion”, isimli sanat çalışması, 12-20 Kasım 2016 tarihleri arasında TÜYAP 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı /Artist 2016, “Umulmadık Topraklar”/ “Genişleyebilir Büyüklük / Partes Extra Partes” kapsamında sergilenmektedir. 

https://www.facebook.com/umulmadiktopraklar/

 

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr, Aykut Karaman, Eastern Mediterranean University, Faculty of Architecture Urban Research and Development Center in Thé World Town Planning Day, 2016 programı icinde 3 Kasım, 16.00-17.00 saatleri arasında "Cultural Regeneration of Urban Waterfront" konulu bir konferans vermiştir.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Salih Denli ve Yrd. Doç. Ali KILIÇ “AYDIN DOĞAN ULUSLARARASI KARİKATÜR VE MİZAH FESTİVALİ’ ne 22 Kasım  2016 tarihinde öğrencileri; Sonay YILMAZ, Selen CANBAZ, Ayşegül HİÇKORKMAZ, Ronay DEMİR, Yasemin ASLANALP ile birlikte toplam 15 karikatürle katılacaklardır. 

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyeleri Yrd.Doç. Ali KILIÇ ve Yrd. Doç. Salih DENLİ’ nin eserleri, 12 - 21 Kasım  2016 tarihleri arasında  "NOW OR NEVER" Sergisi Nişart Gallery Maçka da izlenebilir. 

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyesi  Yrd. Doc. Özcan Uzkur’un “Sacrification I”, “Sacrification II”, “Provocation” ve “Hunter I” isimli sanat çalışmaları, 3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında International Contemporary Istanbul Fuarı kapsamında Red Art İstanbul Sanat Galerisi’nde sergilenmektedir.

İKBU GSTF İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü,  3. İstanbul Tasarım Bienalini öğrenciler ve İKSV rehberi eşliğinde gezmiştir. Öğrenciler, Bienalin Krüatörlerinden Mark Wigley ile tanışma ve Bienalin temelini oluşturan sorulara dair tasarım işlerini görme ve sorgulama fırsatını yakalamıştır.

Plastik Sanatlar Bölüm başkanı Doç. Nurcan Perdahcı ve öğrencilerimiz 21/10/2016 tarihinde İstanbul Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ederek "Desen V" dersini müzede gerçekleştirmişlerdir

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr.Aykut Karaman, 25-29 Eylül tarihlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Aydın Afrodisyas Antik Kenti Dünya Miras Listesine alınma sürecinin alanda inceleme ve değerlendirme kapsamında programa konuşmacı olarak katılmıştır. 

Plastik Sanatlar Bölüm Başkanı Doç. Nurcan Perdahcı 11 -30 Ekim 2016 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi’nde  “Nurcan Perdahcı 2016” başlıklı bir kişisel sergi gerçekleştirecektir.  Açılışı 11 ekim 2016 tarihinde yapılan sergi, 30 ekim 2016 tarihine kadar görülebilir.

http://minesanat.com/nurcan-perdanci-2016/

Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Salih Denli 30 Eylül-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Karikatürevi’nde düzenlenen Ustaların Çizgileri isimli karma sergiye katılmıştır.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Cemile Tuna'nın "Identification of the Ottoman Tent Textiles for Sustainability of Cultural Heritage" başlıklı poster bildirisi 5-8 Ekim 2016 tarihleri arasında İtalya'nın Pisa Şehrinde düzenlenecek olan DHA 35 Dyes in History and Archaelogy Symposium'da sunulacaktır

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Cemile Tuna, İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) tarafından 7 ekim 2016 tarihinde düzenlenecek olan 10. Halı Tasarım Yarışması Finalinde Jüri Üyesi olarak yer alacaktır.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Cemile Tuna'nın "Ushak Carpets as an Example of Cultural and Economic Globalisation" başlıklı makalesi Cambridge Scholars Publishing tarafından 2016 yılında basımı yapılan "YOCOCU 2014 Professionals' Experiences in Cultural Heritage Conversation in America, Europe and Asia" kitabında yayınlanmıştır. 

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Cemile Tuna, Moda Tasarımcıları için Figür çizimleri kitabında sanat ve terim editörü olarak yer almıştır. 

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Özcan Uzkur 23 Haziran- 23 Ekim 2016 tarihleri arasında Galeri İlayda'da düzenlenen Summer Collective II başlıklı karma sergiye katılmıştır. 

Moda ve Tekstil Tasarımı  Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Nihan Akdemir'in "Tekstil Sanatında Gelenekselden Çağdaşa Biçimsel Değişim" başlıklı makalesi Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Dergisi'nin Mayıs/Haziran sayısında yayınlanmıştır.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Araştırma Görevlisi Zeynep Güngör, 8 Ekim 2016 tarihinde, Koç Üniversitesi - Arçelik Yaratıcı Endüstriler Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülen Giyilebilir Teknolojiler ve Moda Çalıştayı'na katılacaktır.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Başak Özkendirci’nin “Geleceğin Zemin Tekstillerini Tasarlamak” başlıklı makalesi İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi’nin Yaz 2016 sayısında yayınlanmıştır.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Dicle Göral, BUSİAD Bursa İşadamları Derneği tarafından düzenlenen 6. Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda Ürün Tasarımı kategorisinde 3. Olmuştur.

http://www.evtekstiliyarismasi.com/

Grafik Tasarım Bölüm başkanı Yrd. Doç. Salih Denli 22 Eylül-06 Ekim 2016 tarihleri arasında İzmir Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi’nde kişisel karikatür sergisi açmıştır.

 

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Cemile Tuna, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) tarafından 27 Eylül 2016 tarihinde düzenlenen İstanbul 2. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması finalinde Onur Jüri Üyesi olarak yer almıştır.

GSTF Plastik Sanatlar Bölümü 1. sınıf öğrencisi Zeynep Köklüce, Bizim Anadolu Gazetesinin 24. Nisan 2016 tarihli sayısı için röportaj gerçekleştirmiştir. 

GSTF Plastik Sanatlar Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Nedret Yaşar, İzmir Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat galerisinde "Gerçeği Düşle- r" kişisel resim sergisi gerçekleştirecektir. Sergi, 28 Nisan - 26 Mayıs 2016 tarihleri arasında görülebilir. 

Ayşe İpek Erdeniz Sergi katılımı

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü, 4. sınıf öğrencimiz Ayşe İpek Erdeniz’in “Sentez” ve “Yalnızlık” adlı iki baskıresim çalışması bu yıl 6.’sı düzenlenen “Bazaart” yarışmasında sergilenme hakkı kazanmıştır. Açılışı 19.03.2016 tarihinde yapılan sergi mart ayı sonuna kadar 13.00 ile 18.00 arasında Uluslar arası plastik sanatlar derneği galerisi’nde ziyaret edilebilir. 

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Fırat ARAPOĞLU, 3 – 6 Haziran 2013 tarihleri arasında Athens Institute for Education and Research (ATINER) tarafından düzenlenen 4th Annual International Conference on Visual and Performing Arts konferansına “Is Criticism Really Dead?” başlıklı bildirisi ile katıldı.