Close

Dekanın Mesajı

Dekan Vekili<br/> Prof. Dr. Türker SANDALLI

Sevgili Öğrenciler;

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Diş Hekimliği  Fakültesi, Eylül 2016’da sizleri aramızda görebilmek ve eğitiminize başlayabilmek için gece gündüz bizlerin denetiminde büyük bir ekiple çalışarak o güne hazırlanmakta… Hedefimiz, Türkiye’nin en iyi, en donanımlı ve çağdaş Diş Hekimliği Fakültesini sizlere sunmak… Sadece Türkiye’nin değil dünyanın da kendi alanında sayılı ve saygın bir Diş Hekimliği Fakültesini zaman içerisinde oluşturabilmek… Bunun için, bir ekip olarak yeterli bilgi ve deneyime sahibiz.

Günümüzde, özellikle de eğitim kurumlarının vizyonu bakımından, uluslararası düzeyde tanınmak önem taşır. Ancak, bu alanda başarılı olmanın şartı uluslararası standartlara uyum sağlamaktır. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin yeni kuruluyor olması bu standartlara uyumlu bir hazırlık ve planlama bakımından önemli bir fırsattır. Sözü edilen yüksek standartları, diş hekimliği eğitimine ve hasta hizmetlerine uygulamak, uzun bir çalışma süreci ve kanıtlanmış deneyimler gerektirir.

Ben Dekanınız Prof. Dr. Türker Sandallı daha önce Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesindeki yöneticilik görevlerimin ardından Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kurup, on dokuz yıl dekanlığını yaptıktan sonra tüm birikimimi İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin kuruluşu için harcamaktayım. Amacım, beş yıl sonra ilk mezunlarımızı verirken sizleri Türkiye’nin en iyi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun etmektir. Ancak çok ciddi bir ekip çalışmasını gerektiren bu hedefe, fakültemizin akademik kadrolarında yer alan, her biri kendi alanında çok değerli öğretim üyelerinin de uluslararası alanda deneyimli ve bilgili olmaları ile ulaşılacaktır.

Dünya Diş Hekimliği Fakülteleri ile rekabet edebilmek, uluslararası diş hekimliği eğitim alanında sözü edilen bir fakülte olmak, öğrencilerin modern dünyaya uygun, çağdaş kliniklerde ve Avrupa ve Amerika’dan akredite edilmiş eğitimi bilen ve uygulayan eğitim kadrosu ile eğitiliyor olması ile mümkündür. Bütün bu nitelikleri eğitime başladığı ilk günden itibaren bünyesinde taşıyan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin siz sevgili öğrencileri için eğitimin yanı sıra hazırlanan sosyal olanaklar ve yaratılması hedeflenen sevgi, dostluk ve arkadaşlık ortamı da en yüksek ve sıcak düzeyde şekillendirilecektir.

Eğitiminizi tamamlayıp, mesleğinizi dünyanın her yerinde icra etmeye hazır, uluslararası düzeyde donanımlı, toplumsal ve bireysel sorumluluk bilincine sahip, etik değerlere saygılı bir diş hekimi olarak mezun olmak istiyorsanız geleceğiniz yer İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olmalıdır.

Sizlerle buluşacağımız günü heyecanla bekliyoruz.

Prof. Dr. Türker SANDALLI 
Dekan